• تعداد نظرات: 7253
 • بازديد امروز: 803
 • بازديد ديروز: 649
 • امروز: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

مکاتبه دختر ۱۶ ساله

iconبازدید: 40,383 views iconدسته: دختر ایران, مشاوره ازدواج

مکاتبه دختر ۱۶ ساله در مورد نامزدی با پسر ۲۲ ساله زیر نظر دکتر روانشناس، دختری ۱۶ ساله هستم، ۷ ماه است که با پسر ۲۲ ساله ای نامزد شده ام. اوایل، او را خیلی دوست داشتم. البته گاهی اوقات از دستش ناراحت میشدم اما باز هم به نامزدم علاقه مند بودم..


مکاتبه دختر 16 ساله

مکاتبه دختر ۱۶ ساله با دکتر روانشناس


او گاهی مواقع به شوخی یا جدی می گفت که میخواهد طلاقم بدهد. ولی مدتی بعد، برای اینکه ناراحت نشوم، طرز حرف زدن و رفتارش را عوض میکرد و میگفت: زن من بهترین زن دنیاست و من راضی هستم. به همین خاطر بود که از حرفهایش، خیلی ناراحت نمیشدم. ولی عمر لحظات خوش دیری نپائید، یک روز که به خانه نامزدم رفته بودم و با هم مشغول درس خواندن بودیم، دوستان نامزدم برای دیدنش آمدند و اورا همراه خود بردند، من به تنهایی شروع به درس خواندن کردم، کمی بعد حوصله ام سر رفت و چند برگه که بین کتاب های نامزدم بود، برداشتم. کمی که نگاه کردم اسم و فامیل دختری را بر روی آن دیدم. او را میشناختم دختر همسایه نامزدم بود البته او را ندیده بودم گویا نامزدم، سابقآ تصمیم داشته با آن دختر ازدواج کند ولی به دلیل مخالفت پدرش به خواستگاری مت آمده است.

حالا خیلی نگران هستم. چون فکر میکنم او هنوز به آن دختر غریبه علاقه دارد و مرا دوست ندارد، البته این موضوع از رفتارش خیلی معلوم نیست.

یکبار هم وقتی نامزدم به خانه ما آمد، دیدم نگران است. وقتی علتش را پرسیدم جوابی نداد. تا اینکه کار بجایی رسید که نامزدم دلایل مرا برای ازدواجمان پرسید. من هم که خیلی ناراحت بودم پس از کمی گریه، معیارهایم را برایش گفتم. ولی او خیلی راحت گفت: “تو با من خوشبخت نمیشوی” حالا احساس میکنم همه این اتفاق ها به خاطر آن دختر غریبه رخ داده است.

تقریبآ یک هفته است که در عذاب به سر میبرم. این لحظات برایم مرگبار است. لطفآ راهنمایی ام کنید و بگویید که آیا باید به سکوتم ادامه دهم یا رفتارم را عوض کنم؟

پیشاپیش از توجه شما سپاسگذارم.

پاسخ، زیر نظر دکتر بهرامی:

دختر خوبم، دوران نامزدی زمان آشنا شدن با روحیات و خواستهای یکدیگر است. زمانی است که نامزدها به علایق یکدیگر پی میبرند و به مرور به هم عادت میکنند. در این گیرو دار قهر و آشتی هایی نیز صورت می گیرد، مدتی از هم سرد می شوند و دوباره جذب یکدیگر می شوند. شما نگران نباشید که معیارهای خودتان را برای نامزدتان بیان کرده اید. او بالاخره باید به معیار های شما پی می برد و خود را به مرور به آنها انطباق می داد. شما نیز متقابلآ حق دارید نظر او را نسبت به خودتان سوال کنید و تلاش در تغییر خود به همانگونه که او می خواهد بنمائید، یکی از مزایای دوران نامزدی همین نظر خواهی های متقابل و تلاش برای سازگاری با هم است، نامزدها بالاخره پی می برند کدام خواسته آنها درست و کدام یک نادرست است. آنها کم کم خواسته های ایده آلی و دور از دسترس خود را رها می کنند و واقع بینانه تر با هم روبرو می شوند. لذا شما چنانچه خواسته های غیر واقع بینانه را با او در میان گذاشته اید بهتر است آنها را تغییر دهید و در اولین فرصت تغییر عقیده خود را با نامزدتان در میان بگذارید تا باعث آرامش خیال او شود. و اما چنانچه نوشته اید نامزد شما در پی بهانه جویی است و به دختر دیگری توجه دارد موضوع فرق میکند. شما باید به او فرصت دهید تا به مرور به شما عادت کند و به تدریج به صفات و به خلق و خوی شما پی ببرد. در این مدت به او محبت کنید، تفاهم نشان دهید، به خواسته های معقول او احترام بگذارید، و نشان دهید که می توانید همدمی خوب و همسر شایسته ای برای او باشید. توجه داشته باشید که پسرها نیز بمانند دخترها و دوران نامزدی دارای نوسان خلق و خوی و گرایش هستند. صبر و حوصله، همراه با رفتار غیر عجولانه همیشه می تواند به نفع شما تمام شود و شما را به هدفتان برساند. موفق باشید.

 


۱۸۵ Responses to “مکاتبه دختر ۱۶ ساله”

برگه‌ها : [19] 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 … 1 » Show All

 1. 185
  روح علی Says:

  سلام دختر خانم ۱۶ ساله خیلی ببخشید شرمندم عذر میخوام. ۱۶ سالگی سن خوبی برای ازدواج نیست شما هنوز خیلی جوون که نیستی نوجوونی .سنت پایینه خیلی کمه زود ازدواج کردن مال قدیما بو تو تا الا خیلی خوب موندی . مال ۵۰۰ سال پیش بود مال اون موقع ها. زود ازدواج کردنو میگم. توکل بر خدا کن. پدر مادرا مقصرن خیلی ام مقصصصصرن

 2. 184
  بنیامین Says:

  سلام

  خوشتیپ و بامعرفتم و جذاب ام تو دوستی صادقم

  دختر از کرمانشاه بزنگ

 3. 183
  abolfazlaliakbaryan@yahoo.com Says:

  هرکی دوست داره ایمیل

 4. 182
  هرچی خودت میخوای فکرکن Says:

  دخترا ایمیل بدن

 5. 181
  Mohammad Says:

  خداوندا خیلی ازت ممنونم شکرت

برگه‌ها : [19] 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 … 1 » Show All

Leave a Reply