• تعداد نظرات: 7253
 • بازديد امروز: 803
 • بازديد ديروز: 649
 • امروز: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

دختر لبخند زیبای پروردگار…

iconبازدید: 3,104 views iconدسته: اخبار ایرانی, اخبار دختران, دختر ایران

این روز متعلق به همه دختران ایران زمین است، نوگلی که تازه متولد شده، دختر ورزشکاری که سبب سربلندی نام کشورش است، بانوی نابغه‌ی ریاضی و حتی دختر گل‌ فروشی که از جبر روزگار پشت چراغ قرمز گل‌ های نرگس میفروشد و همه‌ دختران..


دختر لبخند زیبای پروردگار

دختر لبخند زیبای پروردگاربه گزارش پایگاه دختران ایرانی به نقل از ایسنا در سال ۱۳۸۵، به پیشنهاد فرهنگسرای دختران اول ذی‌القعده، روز میلاد بانوی مهر و وفا، حضرت معصومه(س) به عنوان روز «دختران» نامگذاری شد.

این روز متعلق به همه دختران ایران زمین است، نوگلی که تازه متولد شده، دختر ورزشکاری که سبب سربلندی نام کشورش است، بانوی نابغه‌ی ریاضی و حتی دختر گل‌فروشی که از جبر روزگار پشت چراغ قرمز گل‌های نرگس می‌فروشد و همه‌ی دختران… همه‌ی دخترانی که لبخند زیبای پروردگار مهربان هستند.

پیامبر اعظم(ص) می‌فرماید:«هر خانه‌ای که در آن دختر باشد، هر روز دوازده برکت و رحمت از آسمان ارزانی‌اش می‌شود و زیارت فرشتگان از آن خانه قطع نمی‌شود، در حالی‌که در هر شبانه‌روز برای پدر آن دختران عبادت یک سال نوشته می‌شود.»

آری زمانی‌که دختران را زنده به گور می‌کردند، فرشته‌ای به دنیا آمد که با رفتار و پاکی خود به همه فهماند که دختران وجودی چون کیمیا دارند و از آن زمان دیگر حتی فکر زنده به گور کردن دختران هم به ذهن کسی خطور نکرد و بر کسی پوشیده نیست که پیامبر بزرگوار اسلام نخستین پرچمدار حفظ شان و کرامت دختران در تاریخ جهان است.

معصومه پاک نیز مادری چون فاطمه زهرا(س) داشت و امروز همگان این دو بانو را الگوی زندگی خود قرار می‌دهند.

آری دختران به گفته‌ی پیامبر عزیزمان، می‌توانند مادرانی باشند که بهشت زیر پایشان است، به شرط آن‌که ارزش وجود خود را بدانند.

امید داریم این گنج‌های زمان صورت زیبای خود را در آیینه پاک ذاتشان ببینند و به درجات بالایی در همه‌ی زمینه‌ها برسند و با دستیابی به توانایی‌های برتر و معرفی آن به جهان، تصویر بدی را که امروز در برخی نقاط دنیا شاهد آن هستیم از بین برده و سیمای واقعی، پاک و زلال دختران را به همه نشان دهند.


۶ Responses to “دختر لبخند زیبای پروردگار…”

 1. 6
  نازی Says:

  برای زیبا زندگی کردن کوتاهی عمر را بهانه نکن عمر کوتاه نیست ما کوتاهی میکنیم

 2. 5
  مهسا Says:

  حراج عفاف دختران ایرانی در منازل سفرا

  عفاف و شخصیت دختران ایرانی همچنان در سفارتخانه‌ها و منازل شخصی سفرا در کشورمان لکه دار می‌شود و دستگاه‌های مسئول با چراغ خاموش از کنار آن‌ها عبور می‌کنند.

  به گزارش پایگاه دختران ایرانی به نقل از فارس هر از گاهی اخباری از سفارتخانه‌ها و منازل شخصی سفرا در ایران منتشر می‌شود از پارتی‌ها و بزم‌های شبانه گرفته تا برپایی کنسرت و شوهای لباس.

  اما تاکنون اگر بزمی بود و حاشیه‌ای، عده‌ای افراد خودفروخته، پای ثابت این مجالس بودند ولی در این روزها همسران سفرا و برخی از مسئولان کشور نیز در جمع‌های این سفارتخانه‌ها حاضر می‌شوند و نظاره‌گر استفاده ابزاری از زنان و دختران ایرانی هستند.

  طی روزهای اخیر یکی از سفارتخانه‌های مستقر در ایران جمعی از همسران سفرا و همسران برخی مسئولان را به مراسم برپایی شوی لباس زنانه در منزل سفیر، دعوت کرد، مراسمی که ورود عکاسان مرد هم به آن آزاد بود و کارکنان مرد برنامه نیز منعی برای حضور نداشتند.

  نکته قابل تأمل در این گردهمایی این بود که اکثر خانواده‌های سفرای ایران و همسران مسئولان ایرانی، با چادر و حجاب کامل در این مراسم حضور یافته بودند ولی مدل‌ها (فشن‌ها) از بین دختران ایرانی حدود ۲۵ ساله‌ای انتخاب شده بودند که بدون حجاب، روی استیج قرمز برنامه، عرض اندام می‌کردند و عکاسان مرد نیز، این لحظات را به ثبت می‌رساندند، در حالی‌که به این منظور می‌توانستند از دختران ملیت همان سفارتخانه استفاده کنند.

  این جریان در حالی رخ داده است که هیچ اعتراضی نسبت به این استفاده ابزاری و تکراری از دختران ایرانی در سفارتخانه‌ها از سوی دستگاه‌های مسئول صورت نمی‌گیرد و نظارت و تلاشی برای حفظ حرمت زن مسلمان ایرانی در این محافل انجام نمی‌‌شود.

  اسناد و فیلم‌های این مراسم در اختیار خبرگزاری فارس قرار دارد که این خبرگزاری به دلیل حفظ عفت زن مسلمان ایرانی و حضور همسران برخی مسئولان در این مراسم از انتشار آنها خودداری می‌کند.

 3. 4
  مهسا Says:

  امروزی ها بی غیرت شده اند؟

  شاید این سوال برای شما، حداقل برای یک بار هم که شده، پیش آمده باشد که چرا در سالهای اخیر، مقوله ای به نام غیرت جامعه ما تعاریف گذشته خود را ندارد و بسیاری از رفتارهایی که در دهه های اخیر با غیرتی بودن تلقی می شد، دیگر یا وجود خارجی ندار، یا اینکه تا اندازه ای کمرنگ شده اند که به آسانی قابل ملاحظه نیستند!
  به گزارش جهان به نقل از تبیان، این روزها پای صحبت مردم که بنشینی، تلقی های متفاوتی از مفهوم غیرت دارند. علی ۲۵ ساله یکی از جوان های امروزی جامعه است. وقتی از او در خصوص اینکه چرا غیرت در جامعه ما کمرنگ شده است می پرسیم، می گوید: «خب شاید به دلیل تغییرات اجتماعی باشد. در دهه های پیش غیرت تعاریف دیگری داشت، بعضی از برادرها اصلا اجازه نمی دادند که خواهرشان پایش را از محیط خانه بیرون بگذارد، وای به حال اینکه به دانشگاه و محل کار برود یا در شهری دیگر به تحصیلات خود ادامه دهد. اما در سالهای گذشته بسیاری از دختران به دلیل تحصیل در دانشگاه، مجبور شدند در شهری دیگر ساکن شوند و ادامه تحصیل بدهند. این دلیل بر بی غیرت بودن پدر و برادر چنین دخترهایی نیست چون تغییرات جامعه باعث شده که سبک زندگی تغییر کند.»

  در گذشته مردان راضی به کار همسرشان در خارج از خانه نمی شدند

  «مونا. کـ» زنی ۳۰ ساله که به تازگی ازدواج کرده است، او در پاسخ به اینکه چرا غیرت این روزها مانند گذشته نیست، می گوید:«بستگی به تعریف کلمه غیرت دارد. خب دهه های پیش هیچ مردی قبول نمی کرد که زنش کار کند و به قول معروف نان به خانه بیاورد، اما امروز روز اوضاع خیلی فرق کرده است.

  مهرناز ۱۸ سال دارد. او در مورد درجه غیرت در این روزها می گوید: شاید پدرهای نسل قبل خیلی سخت گیرتر از پدرهای دوره ما بودند و دخترانشان در محدودیت های زیادی قرار می داند و در تصور خود با غیرت بودند. اما به نظر من آن نوع غیرت باعث می شد که دخترها از محیط خانه دور شوند و بیشتر در معرض مشکلات و آسیب های اجتماعی قرار بگیرند

  این روزها درصد بالایی از خانم های خارج از خانه شاغل هستند و بسیاری از آقایان هم به دلیل مشکلات اقتصادی به درآمد همسرانشان نیاز دارند. این در حالی است که در محیط های کاری مردها و زنها در کنار هم کار می کنند اما در دهه های پیش این مسئله برای مردها غیر قابل هضم بود و نمی توانستند قبول کنند که همسرانشان در کنار تعداد مردان و در خارج خانه مشغول به کار باشد اما الان دیگر اینگونه نیست.» او ادامه می دهد: «خب برخی از خانم ها می گویند که شوهر من روی من حساس نیست و برایش فرقی نمی کند که من در محیط های کاری و در کنار مردها مشغول به کار باشم و تنها به درآمدی که به دست می آورد، فکر می کند. اگر این مسئله بی غیرتی باشد به نظر من جامعه بیش از هر کسی مقصر است چون شرایط را برای کمرنگ کردن غیرت مهیا کرده است.»
  غیرت

  برخی بی غیرتی را روشنفکری می دانند!

  «احمد. ف» ۳۲ ساله و متاهل است. او در مورد مفهوم غیرت در میان مردم این دوره می گوید: «بعضی ها هم به قول معروف دیگر شورش را در آورده اند. طرف با همسرش به خیابان های شهر می آید و لباس خانم به اندازه ای نامناسب است که نگاه تمام مردم را به خود جلب می کند اما آقا انگار نه انگار که همه دارند با نگاه های ناسالم به اندام و صورت همسرش نگاه می کنند. از او هم سوال می کنی که چرا اجازه می دهد که همسرش با این وضعیت لباس بپوشد و به خیابان بیاید، می گوید که بقیه امل هستند و او روشنفکر. کسی نیست به او بگوید آخر زمانی که همه مردها به زن تو نگاه می کند، این دلیل روشنفکری ات است؟!»

  آزاد گذاشتن، بی غیرتی نیست

  مهرناز ۱۸ سال دارد. او در مورد درجه غیرت در این روزها می گوید: شاید پدرهای نسل قبل خیلی سخت گیرتر از پدرهای دوره ما بودند و دخترانشان در محدودیت های زیادی قرار می داند و در تصور خود با غیرت بودند. اما به نظر من آن نوع غیرت باعث می شد که دخترها از محیط خانه دور شوند و بیشتر در معرض مشکلات و آسیب های اجتماعی قرار بگیرند. اما پدر من، به من آزادی می دهد و من بسیاری از مسائل خصوصی ام را به پدرم در میان می گذارم. شاید خیلی ها این رفتار پدر من را در تضاد با غیرت بدانند اما پدرم با این رفتارش هم به روابط من کنترل دارد و بیشتر از پدرهایی که دخترانشان را می ترسانند، باعث ایجاد احساس امنیت در من می شود.

  تغییرات سبک زندگی، روابط خانوادگی و شرایط اقتصادی و اجتماعی در سالهای اخیر باعث شده است که بسیاری از بایدها و نباید ها تغییر کند و در نتیجه رفتارهایی که در دهه های گذشته نماد غیرت محسوب می شدند، این روزها دیگر به شدت و قوت خود باقی نمانند. از جمله پیامدهای ماجرای کم رنگ شدن مصادیق غیرت در کشور این است که از قوام روابط خانوادگی می کاهد.

  مردهای این دوره از همسرانشان انتظار نان آوری دارند!

  سروناز ۲۸سال سن دارد ، مجرد است و زمانی که از غیرت مردهای این دوره از او می پرسیم، می گوید: «به نکته بسیار خوبی اشاره کردید. یکی از دلایلی که من تا به حال ازدواج نکردم و به خواستگارهایم پاسخ منفی داده ام، همین کمرنگ شدن غیرت در میان پسرهای این دوره است! گذشت آن روزهایی که مردها به اندازه ای روی همسرشان غیرت داشتند که نمی گذاشتند آب در دلشان تکان بخورد. پسرهای این دوره از همسرانشان انتظار دارند که هم بیرون از خانه کار کنند و نان به خانه بیاورند و هم تمام کارهای خانه را به بهترین نحو انجام بدهند.»

  تعاریف غیرت فرق کرده!

  خانم کریمی، زنی ۵۰ ساله است. در خصوص تعریف غیرت درمردان دیروز و مردان امروز می گوید:« خب در دوره جوانی ما مردها، فعالیت های همسرانشان را محدود می کردند و آن را به حساب غیرت می گذاشتند، اما امروز دیگر این خبرها نیست و پسرها این دوره اختیارات بیشتری برای همسرانشان قائل هستند. به نظر من این نشان از کم رنگ شدن غیرت نیست و به نوعی رشد فکری مردم را نشان می دهد.»

  از همه این حرفها که بگذریم، تغییرات سبک زندگی، روابط خانوادگی و شرایط اقتصادی و اجتماعی در سالهای اخیر باعث شده است که بسیاری از بایدها و نباید ها تغییر کند و در نتیجه رفتارهایی که در دهه های گذشته نماد غیرت محسوب می شدند، این روزها دیگر به شدت و قوت خود باقی نمانند. از جمله پیامدهای ماجرای کم رنگ شدن مصادیق غیرت در کشور این است که از قوام روابط خانوادگی می کاهد. چند وقت پیش هم در خبری آمده بود که قرار است در راستای بالا بردن آمار ازدواج و کاهش آمار طلاق طرح تقویت غیرت در پسران تقویت شود. در چنین شرایطی مدیران مربوط باید چاره ای به حال این ارزش اجتماعی بیندیشند که در تندبار مشکلات اجتماعی و اقتصادی در آستانه نابودی قرار گرفته است چون در صورت ادامه این شرایط، ممکن است در دهه های آتی دیگر مصداقی برای واژه غیرت در میان نسل های آینده پیدا نکنیم.

 4. 3
  مهسا Says:

  ازدواج‌ های زودهنگام راهی به سوی طلاق

  یک جامعه شناس با بیان اینکه آمار دقیقی از ازدواج‌های زودرس وجود ندارد، گفت: تعداد ازدواج‌های زودهنگام در جامعه افزایش یافته است.

  مرتضی پدریان در گفت‌وگو با ایسنا منطقه اصفهان، با اشاره به افراط و تفریط جامعه در خصوص ازدواج اظهار کرد: جامعه در خصوص مسئله ازدواج به دو دسته تقسیم می‌شود‌، گروهی که به ازدواج‌ در سنین بالاتر از ۲۸ سال گرایش دارند و دسته دیگر ترجیح می‌دهند فرزندان دختر خود در سنین بین ۱۳ تا ۱۴ سال ازدواج کنند.

  وی با بیان اینکه سه عامل در ازدواج‌های زودرس دخیل است، گفت: یکی از این عوامل ترس خانواده‌ها از افزایش سن دختران است،‌ در تفکر رایج در این خانواده سن مناسب ازدواج ۲۲ تا ۲۵ سال است و گمان می‌کنند با افزایش سن دختر فراهم شدن فرصت ازدواج برای فرزندانشان دشوار می‌شود به همین دلیل به ازدواج دخترانشان در سن پایین مبادرت می ورزند.

  این جامعه شناس ادامه داد: دومین عامل قابل بررسی در ازدواج‌های زودرس روحیه مرد سالاری در برخی از مردان است که موجب می‌شود این افراد به ازدواج با دختران در سن پایین تاکید کنند زیرا می‌خواهند پرورش شخصیت همسرشان در اختیار خودشان باشد. پدریان با بیان اینکه بلوغ زود رس سومین عامل ازدواج زودرس است،‌ ادامه داد: گسترش ارتباط رسانه‌ای و در دسترس بودن این ارتباط برای تمام اقشار موجب بلوغ زودرس و نیاز به ازدواج دختران در سن ۱۳-۱۴ سالگی می‌شود.

  وی با اشاره به موانع قانونی برای ازدواج‌های زودرس افزود: اگرچه منع قانونی برای ازدواج زودرس وجود دارد اما همانطور که قوانین منع مصرف مواد مخدر نتوانسته مانع مصرف مواد مخدر در جامعه شود،‌ قانون موجود هم نمی‌تواند مانع انجام این ازدواج‌ها شود.

  ازدواج‌های زود هنگام در حال افزایش است
  این جامعه شناس با بیان اینکه آمار دقیقی از ازدواج‌های زودرس وجود ندارد، گفت: این ازدواج‌ها به صورت قانونی ثبت نمی‌شوند و آمارهای موجود در این زمینه غیرواقعی است اما موضوع مهم افزایش تعداد ازدواج‌های زود هنگام در جامعه است.

  پدریان با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور ما فرهنگ شهرنشینی حتی در کلان شهرهای وجود ندارد و عمدتاً شهرها از لحاظ فرهنگی در حد روستاها هستند، گفت: حتی در تهران هم شاهد پدیده ازدواج‌های زود هنگام هستیم. وی علت غالب ازدواج‌های زود هنگام را مشکلات فرهنگی عنوان کرد و گفت: مشکلات اقتصادی در رده دوم بروز چنین ازدواج هایی قرار دارد.

  این جامعه شناس یکی از عوامل افزایش طلاق در جامعه را ازدواج‌های زودرس عنوان کرد و افزود: در ازدواج‌های زودرس افراد بر اساس احساسات ازدواج می‌کنند و عقلانیت در این نوع ازدواج‌ها نقشی ندارد در نتیجه با افزایش سن زوجین احتمال طلاق افزایش می‌یابد.

  کامل شدن شخصیت در ازدواج نقش اساسی ایفا می‌کند
  هم‌چنین علی راکی، روانشناس با اشاره به اینکه مهم‌ترین مولفه برای ازدواج، رشد شخصیت افراد است، گفت: به طور کلی شخصیت هر فرد تا ۱۸ سالگی شکل می‌گیرد و تا سن ۲۰ سالگی معیارها و علائم شخصیتی افراد کامل می‌شود، رشد شخصیت حداقل تا ۲۲ سالگی در دختران تثبیت می‌شود اما در ازدواج‌های زود هنگام شخصیت افراد شکل نگرفته است.

  وی با اشاره به اینکه عدم رشد شخصیت در ازدواج‌های زود هنگام مشکلات فراوانی را به دنبال خواهد داشت، افزود: معمولاً این افراد با گذشت چند سال از زندگی مشترک علاقه خود به همسرشان را از دست می‌دهند و حتی اصرارهای خود برای این ازدواج را به یاد نمی‌آورند. این روانشناس ادامه داد: ازدواج‌های زود هنگام برای فرد از لحاظ روحی و روانی مشکلات بسیاری در پی دارد و فشار زیادی به فرد وارد می‌شود و شخص دچار اختلال شخصیت و افسردگی می شود.

  تحصیل در کنار ازدواج مشکل آفرین است
  راکی با بیان اینکه در صورت کامل نشدن شخصیت، فرد از خواسته‌های خود در زندگی آگاهی ندارد بعد از بلوغ شخصیتی متوجه ازدواج اشتباه خود می‌شود، تصریح کرد: پشیمانی از ازدواج موجب می‌شود فرد بر اثر فشارهای روانی احساسات خود را سرکوب کند و دچار افسردگی شود و یا فرد را به سمت سرکشی، خیانت، طلاق و کاستی در تربیت فرزندان سوق دهد.

  وی با تاکید بر لزوم کامل شدن شخصیت افراد و داشتن حداقل ۲۰ سال سن به ویژه برای زنان در امر ازدواج خاطرنشان کرد: سن مناسب برای ازدواج زمانی است که شخصیت افراد شکل گرفته باشد و فرد از ارزش‌ها، استعدادها، توانایی‌ها و علاقه‌مندیهای خود شناخت داشته باشد و علاوه بر این موارد رشد اجتماعی و تحصیلی فرد نیز کامل شده باشد و هم‌چنین شرایط فرهنگی و اجتماعی خود را هم مد نظر قرار دهد.

  این روان شناس به تحصیل در کنار ازدواج اشاره کرد و ادامه داد: تحصیل بلند مدت بعد از ازدواج موجب تغییر در نوع نگرش، نیازها، ارزش‌ها و ویژگی‌های اخلاقی افراد می‌شود و مشکلاتی در زندگی زناشویی ایجاد می‌کند. راکی مشکلات فرهنگی را یکی از دلایل ازدواج‌های زودهنگام حتی در شهرهای بزرگ دانست و گفت: متاسفانه خانواده‌ها با این تفکر که باید دختران خود را با اولین خواستگار راهی خانه بخت کنند تنها مولفه‌هایی مانند عدم اعتیاد، شاغل بودن، داشتن یک خانواده خوب و … خواستگار را در نظر می‌گیرند و به شرایط دختر خود توجهی نمی‌کنند.

  این روانشناس مشکلات مالی برخی از خانواده‌ها را از دیگر دلایل ازدواج زودهنگام دانست و تصریح کرد: برخی از خانواده‌ها به ویژه خانواده‌هایی که دارای چند فرزند دختر هستند برای کاستن از مخارج مالی، دختران خود را زود شوهر می‌دهند تا راه برای ازدواج دیگر دختران خانواده نیز باز شود. راکی دلیل دیگر ازدواج‌های زود هنگام را ارتباط بین دختر و پسر در سنین پایین دانست و افزود: دختر و پسرها با روابط دوستانه و به وجود آمدن عشق‌های کاذب تصمیم به ازدواج می‌گیرند و خانواده‌ها نیز از ترس آبرو به این ازدواج‌ها رضایت می‌دهند.

  ازدواج عجولانه و زود هنگام دلایل اصلی طلاق است
  وی با بیان اینکه مراجعات بسیاری در خصوص ازدواج زود هنگام وجود دارد، گفت: شاید به جرات می‌توان گفت یکی از دلایل طلاق، ازدواج زود هنگام و عجولانه است. این روانشناس تحصیل و ازدواج را دو تصمیم مهم در زندگی هر فرد دانست و ادامه داد: حساسیت در انتخاب همسر و داشتن دوران نامزدی یا آشنایی قبل از ازدواج لازم است. در دوران نامزدی افراد باید به کمک مشاوره‌های قبل از ازدواج شناخت کافی از یکدیگر به دست آورند و اگر به مشکلی در این دوران برخورد کردند و دریافتند که گزینه‌های مناسبی برای یکدیگر نیستند از ادامه رابطه اجتناب کنند.

 5. 2
  مهسا Says:

  خبر خوش برای دختران مجرد بالای ۳۰ سال

  مدیرکل امور مجلس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست گفت: بر اساس این لایحه دختران و زنان بدون شوهر بالای ۳۰ سال در صورت داشتن شرایط ویژه می‌توانند سرپرست کودک شوند.

  مهدی زهرایی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه لایحه حمایت از کودکان و نوجوان بی‌پرسرپرست و بدسرپرست پس از گذراندن جلسات متعدد بین نمایندگان مجلس (کمیسیون اجتماعی) ،شورای محترم نگهبان و سازمان بهزیستی کشور به تصویب رسید، اظهار داشت: لایحه اشاره شده دارای ۳۸ ماده است که پس از مطرح شدن لایحه، شورای نگهبان به ۶ ماده از آن ایراد گرفت.

  وی تصریح کرد: پس از مشخص شدن ایرادت شورای نگهبان، سازمان بهزیستی اقدام به رفع ایرادت کرد و در نهایت ۵ ایراد از ۶ ایراد شورای نگهبان را بر طرف کرد.

  زهرایی گفت: در نهایت و پس از برگزاری جلسات متعدد یک ایراد گرفته شده هم بر طرف شد و در نهایت لایحه حمایت از کودکان و نوجوان بی سرپرست و بد سرپرست به تصویب رسید.

  وی با اشاره به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست و ایراد گرفته شده از سوی شورای محترم نگهبان افزود: در ماده ۲۲ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بد سرپرست آمده است پس از حکم قطعی سرپرستی مفاد از سوی دادگاه به اداره ثبت احوال و اداره بهزیستی مربوطه ابلاغ می‌شود و اداره ثبت احوال مکلف است نام و نام خانوادگی کودک و یا نوجوان تحت سرپرستی و همچنین مفاد حکم سرپرستی در اسناد سجلی و شناسنامه سرپرست یا زوجین سرپرست وارد کند.

  زهرایی گفت: همچنین اداره ثبت احوال مکلف است شناسنامه جدیدی برای کودک و یا نوجوان تحت سرپرستی با درج نام و نام خانوادگی سرپرست یا زوجین سرپرست صادر و در قسمت توضیحات مفاد حکم سرپرستی و نام خانوادگی والدین واقعی وی را در صورت مشخص بودن قید نماید.

  زهرایی بیان داشت: ماده ۲۲ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بد سرپرست دارای سه تبصره است.

  مدیرکل امور مجلس بهزیستی تصریح کرد: در تبصره یک لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست آمده است: اداره ثبت احوال مکلف است سوابق هویت و نسبت واقعی طفل را در پرونده وی حفظ نماید.

  وی گفت: در تبصره ۲ قید شده است کودک یا نوجوان تحت سرپرستی می‌تواند پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی تقاضای صدور شناسنامه جدیدی را برای خود با درج نام والدین واقعی در صورت معلوم بودن، یا نام خانوادگی مورد درخواست خود وی، در صورت معلوم نبودن نام والدین واقعی از اداره ثبت احوال بنماید.

  زهرایی تاکید کرد: در تبصره سوم ماده ۲۲ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بد سرپرست آمده است اجرای این ماده به موجب ایین‌نامه‌ای است که بوسیله سازمان ثبت احوال و با همکاری بهزیستی تهیه می‌شود و ظرف سه ماه پس از لازم‌ الاجرا شدن این قانون به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

  مدیرکل امور مجلس سازمان بهزیستی کشور گفت: در ماده ۵ بند ج لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست آمده است: دختران و زنان بدون شوهر در صورتی که حداقل ۳۰ سال سن داشته باشند و دارای شرایط ویژه منحصر حق سرپرستی اناث خواهند داشت.

 6. 1
  مهسا Says:

  هیچ وقت این دو جمله رو نگو:
  ١)ازت متنفرم ٢)دیگه نمیخوام ببینمت
  هیچ وقت با این دو نفر همصحبت نشو:
  ١)از خود متشکر ٢)وراج
  هیچ وقت دل این دو نفر رو نشکن:
  ١)پدر ٢)مادر
  هیچ وقت این دو تا کلمه رو نگو:
  ١)نمیتونم ٢)بد شانسم
  هیچ وقت این دو تا کارو نکن:
  ١)دروغ ٢)غیبت
  هیچ وقت این دو تا جمله رو باور نکن :
  ١)آرامش در اعتیاد ٢)امنیت دور از خانه
  همیشه این دو تا جمله رو به خاطر بسپار:
  ١)آرامش با یاد خدا ٢)دعای پدر و مادر
  همیشه دوتا چیز و به یاد بیار:
  ١)دوستای گذشته رو ٢)خاطرات خوبت رو
  همیشه به این دو نفر گوش کن:
  ١)فرد با تجربه ٢)معلم خوب
  همیشه به دو تا چیز دل ببند:
  ١)صداقت ٢)صمیمیت

Leave a Reply