• تعداد نظرات: 7253
 • بازديد امروز: 803
 • بازديد ديروز: 649
 • امروز: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

وضعیت مالی خوب ملاک جدید ازدواج پسران

iconبازدید: 1,757 views iconدسته: اخبار ایرانی, اخبار دختران, مشاوره ازدواج

مشاور امور خانواده گفت: در دنیای کنونی و با شرایط اقتصادی‌ که وجود دارد پسران مجرد بیشتر به دنبال دخترانی هستند که وضعیت مالی خوبی داشته باشند و حتی خانه‌ دار بودن به یکی از معیارهای انتخاب پسران تبدیل شده است..


وضعیت مالی خوب؛ ملاک جدید ازدواج پسران

افزایش تن‌ پروری در بین پسرانافسانه نیک راد در گفت‌ و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: متأسفانه هم اکنون مواردی را در دانشگاه و در کلینیک‌های مشاوره مطرح می‌شود که پسران به دنبال دخترانی هستند که شرایط اقتصادی و وضعیت مالی خوبی داشته باشند.

وی ادامه داد: تن پروری در بین پسران مجرد افزایش داشته و همین موضوع باعث شده است تا حتی به ارثیه‌ای که قرار است در آینده به دختر برسد چشم داشته باشند و این موضوع به یک هشدار تبدیل شده است.

نیکراد افزود: پسران مطرح می‌کنند که سن هم برای ما مهم نیست و حتی اگر چندین سال هم بزرگتر باشد موردی ندارد اما در عوض باید وضعیت مالی خوبی داشته باشد و تأکید می‌کنند که از لحاظ ارثی و پدری شرایط خوبی داشته باشند و یا اینکه شاغل باشند و دنبال یک حقوق بگیر رسمی هستند.

این مشاور امور خانواده ادامه داد: متأسفانه الان به دلیل شرایط اقتصادی که جامعه دارد پسرها موقعیت کاری کمتری دارند و همچنین حاضر نیستند سر هر کاری هم حاضر شوند و از طرف دیگر هم پسران مطرح می‌کنند که چون دخترها در شرایط یکسان حاضر می‌شوند با حقوق و مزایای پایین‌تر مشغول به کار شوند موقعیت‌های شغلی پسران از آنها گرفته می‌شود.

نیک راد افزود: بنابراین آقایان به اصطلاح ما به دنبال دختر خانه‌دار هستند اما این به معنی خانمی که در درون خانه مشغول به کار باشد و اهل خانه‌داری باشد، نیست بلکه به این معنی است که پسران ترجیح می‌دهند همسری را انتخاب کنند که صاحب خانه باشد و سن و اعتقادات دیگر برای افراد مهم نیست.

وی خاطرنشان کرد: ادامه این وضعیت خطرات زیادی را برای دختران و پسران جامعه به دنبال دارد و هم اکنون آمار طلاق‌های توافقی در بین زوجین دانشجو زیاد است اما اگر این روند ادامه پیدا کند آمار طلاق‌های توافقی در بین زوجین شاغل افزایش پیدا می‌کند و به مرور نقش پسرها از نقش حامی بودن تغییر می‌کند و جایگاه دختر و پسر در خانواده تغییر می‌کند چون بعد از چند سال و با به دنیا آمدن یک فرزند زن نمی‌تواند مانند گذشته اشتغال داشته باشد و این زمان آغاز مشکلات مالی و به دنبال آن آغاز مشکلات بعدی خانواده‌ها است.


۵ Responses to “وضعیت مالی خوب ملاک جدید ازدواج پسران”

 1. 5
  اریا شفیعی Says:

  با سلام وباتشکراز مطالبتون
  دوست خوب من با توجه به شرایط موجود اینده ای وخیم برای زندگی جوانان ایرانی میبینم به عنوان یک جوان که متاهل هم شده ام و دیگر نمی توان جدا شوم میگویم ولی اگر یک بار دیگر به دنیا میامدم هیچ وقت زن نمی گرفتم اکثرقریب به اتفاق حرفهای دختران قبل از ازدواج دروغ از اب درمیاد موقع زندگی .علتش هم مشخص هست دولت هیچ گونه کمک اساسی و از روی قلبی به جوانان نمی کند و اکثر صحبتهای دوستان دولتی دوغ از اب در میاید وفقط شعار میدهند ما کشوری هستیم که بودجه و سرمایه فراوانی داریم ولی ایا تونستیم خرجش بکنیم نه همشو صرف کسایی کردیم که در طول این ۳۰سال همش یا مدیر بودن یا مدیر زاییده اند و تمام ثروت بینشون تقسیم شده است مطمعن باشید ۵۰سال دیگه حتی دیگر جوانی نیست که شما بخواهید در موردشان بحث کنید همه پیرمرد و پیرزن وهیچ کس هم بچه درست نمی کند بی بندباری غرب فحشا و فرزندان ناخلف که نه پدر درند ونه مادر درست میشود ودقیق جامعه غرب حکم فرما میشود من مطمعنم خداوند عذاب سختی برای اون دسته از دولتی هایی که فقط به فکر دزدی هستند در نظر میگیره هم در این دنیا هم در دنیای اخرت .

 2. 4
  SAJAD Says:

  سلام .من اولین باره به این وب سر می زنم. چند نکته مهم به ذهنم رسید که باید بگم
  ۱- سپاسگزارم از اینکه بی طرف به قضایا نگاه می کنید و دنبال چاره ای برای حل مسائل می گردید.
  ۲- خبرهایی که قرار داده بودید بسیار تاثیر گزار بود مخصوصا خانم نظامی که همین جا از همه ی مردم می خوام فاتحه ای برای شادی روح اش بفرستند.چون خانواده اش رو کاملا درک می کنم الان تو چه وضعیتی هستند.
  ۳-اما به نظر من کمی منطقی تر با موضوعات برخورد بشود بهتر است.برای مثال موضوعات را کاملا بسط دهید تا مخاطبان متوجه مطالب خوب شما بشوند.
  ۴-تاسف شدید می خورم به وضعیت جامعه کنونی ، نه در ایران بلکه در سراسر جهان ، اما یاد آن ضرب المثل معروف سوزن وجوالدوز می افتم. واقعا ناراحت شدم.از این شرایط حالم خراب میشه.از مرد هایی که زن هاشون رو آزار می دهند وکتک می زند خوشم نمیاد. وزن هایی که از صداقت و سادگی مردهاشون سواستفاده می کنند و خیانت می کنند. از مردهایی که به زن های پاک وپا ایمانشون خیانت می کنند بدم میاد .متاسفانه صداقت ویک رنگی جایش رو با خیلی چیزهای بد عوض کرده.
  ۵-در پایان مجددا از شما تقدیر وتشکر می کنم.

 3. 3
  علیرضا مقامی Says:

  دوووووووست دارو عزیزم

 4. 2
  علیرضا مقامی Says:

  سلام وبلاگت خیلی قشنگه

 5. 1
  امیر Says:

  واقعا که این روانشناس جای مرد وزن روتو زندگی تغیر داد خانم روانشناس نشستی واسه خودت چی میبافی واسه خودت چی میگی
  تو همون بهتر که مدرکتو بزاری دم کوزه آبشوبخوری

Leave a Reply